sadsad x
asdasd

Çevre Politikamız

ONSA Rafineri olarak, çevrenin öneminin ve değerinin farkındayız ve gelecekte bütün canlıların yaşayabilmesi için en iyi şekilde korunması gerektiğine inanmaktayız.

Altın üretiminde cevher yerine ikincil kaynak olan hurdaların kullanılması teknolojik açıdan daha kolay, enerji ve malzeme gerekliliği açısından daha tasarruflu, çevresel açıdan ise çok daha temizdir. Özellikle altının geri kazanımı, cevherden üretime göre çok daha çevrecidir. Ayrıca altının geri kazanımında, maliyetin büyük kısmı, üretim süreci içerisinde ortaya çıkan atıkların, çevreye zararsız hale getirilmesi aşamasında yapılan işlemlerden oluşmaktadır.

Bununla birlikte, sürdürülebilir bir çevre için, kimyasal madde fire oranlarının azaltılması, enerjinin etkin kullanılması, atıkların en düşük seviyeye indirilmesi ve geri dönüşümün desteklenmesini esas almaktayız.

Çevresel kirliliği önlemek amacıyla yasal, uluslar arası mevzuatlar ile müşteri gerekliliklerini takip etmeyi ve bunlara uyum sağlayarak çevre performansını sürekli iyileştirmeyi hedeflemekteyiz. ISO 14001 Çevre Yönetim Sisteminin devamlılığını sağlamayı, periyodik belirlenen hedefler ve gözden geçirmelerle sürekli iyileştirmeyi ve bu sayede, çevre kirliliğini önlemeyi taahhüt ederiz.

                                                                                      CEVRE IZIN BELGESI.JPG (118 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.