sadsad x
asdasd

Ata Lira Cumhuriyet Altını (Eski Tarihli)

KK Tek Çekim Fiyat
13.583,39 TL
 • Bilgilendirme
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Ayar: 22

  Saflık: Binde 916

  Net Kulpsuz Ağırlık:7,216

  Piyasada maalesef yasadışı olarak tıpkıbasımı yaygın bir şekilde yapılan Cumhuriyet Altınlarının üretim yetkisi sadece T.C. Darphanesindedir. ONSA, Darphane üretimi orijinal Cumhuriyet Altınlarını kameralı ortamda özenle paketleyerek sigortalı bir şekilde adresinize göndermektedir.

  Eski tarihli ve yeni tarihli altınlar arasında, üzerinde yazan ve üretim yılını işaret eden sayı haricinde, gramaj, ayar, saflık, ölçü vs hiçbir fark yoktur. Her sene 29 Ekim'den sonra Darphane tarafından yeni tarihli Ata lira'lar üretilmeye başlanır. Altının üzerinde Cumhuriyetin kuruluş tarihi olan 1923 rakamı ve bunun altına da bir çizgi çekilerek altının basılış tarihi Cumhuriyetin hangi yıldönümüne denk geliyorsa o yıl dönümünü ifade eden bir rakam bulunur. 29 Ekim 1924'ten sonra 29 Ekim 1925'e kadar üretilen altınların üzerinde 1 yazar ve her sene artarak devam eder. (29 Ekim 2022 Cumhuriyetin 99. yıl dönümüdür; 29 Ekim 2022'den 29 Ekim 2023'e kadar üretilen altınların üzerinde 99 yazar)

   

  İade-İptal: Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15-A maddesine göre fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamamaktadır. Bu sebeple Altın ve Gümüş alışverişinde iade ve iptal işlemi yapılmamaktadır. Değerli müşterilerimizin mağdur olmamaları için, alım yapmadan önce ürünlerin fiyatlarını dikkatle kontrol etmelerini tavsiye ederiz.

   

  Değişim: Müşterilerimize en üst düzey kalitede ürün sunmayı benimsemiş olan ONSA, kargo sürecinde yahut üretim hatası sebebiyle ürünün müşterimizin eline kusurlu bir şekilde ulaşmış olması durumunda ürünü yenisi ile değiştirir. Değişim için ürünün ambalajı açılmamış olmalı, ürün gramajı tam bir şekilde ONSA’ya iade edilmiş olmalıdır.   

   

  Kargo: Paketinizi teslim alırken, ONSA tarafından faturanızın gönderildiği mailde size iletilen kargo poşet numarası ile, size teslimat için getirilen paketin üzerindeki poşet numaralarının aynı olduğuna emin olunuz. Aşağıda kargo poşet numaralarının örnek görsellerini görebilirsiniz. Kurye ayrılmadan, paketin yırtık, açılmış vs olmadığını kontrol ediniz. İş günlerinde hafta içi her gün saat 13.00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. Ürünler müşterilerimize teslim edilinceye kadar ONSA sorumluluğundadır.

   

  EN SON RESIM.jpg (243 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.